Skanzen Jesenicka

Družstvo vlastníků půdy JESENÍKY  – Skanzen

Skanzen Jesenicka byl vybudován za podpory Regionálně operačního programu Moravskoslezského kraje.

Nachází se v malebném podhůří hory Praděd v Jeseníkách, na okraji obce Dolní Moravice. V jeho blízkosti se nachází řada významných památek a památných míst, cyklotrasy, turistické i běžecké trasy včetně stylových penzionů sloužících k rekreaci a odpočinku s výbornou kuchyní.

Skanzen Jesenicka je určen pro širokou veřejnost a pro všechny věkové kategorie. Skanzen má v přízemí bezbariérový přístup a přizpůsobené WC pro hendikepované občany.

sp-skanzen

Návštěvníci mohou shlédnout expozici, zaměřenou na historii dobývání a kutání nerostných surovin na Jesenicku. Expozice je rozdělena do přízemí a podkroví Skanzenu Jesenicka a zahrnuje exponáty :

  •     minerálů a hornin
  •     důlní techniky
  •     uměleckých předmětů hornictví
K venkovní expozici patří důlní vozík, který si návštěvníci mohou také prohlédnout.

Expozice je pojata interaktivní formou, kdy si návštěvníci mohou dle svého zájmu zjistit informace o expozici, exponátech, nalezištích nebo z pohledu dobývaní nerostných surovin zajímavých míst v blízkém okolí na interaktivní tabuli, která je umístěna v přízemí Skanzenu s možností audioprůvodce. V podkroví je umístěn dataprojektor a promítací plátno, pakliže by návštěvníci chtěli shlédnout o expozici krátký film.

 

Více na http://www.skanzenjesenicka.cz